Vzory a farby, ktoré majú šmrnc


  Vzory a farby, ktoré majú šmrnc

  Folk, etno, retro...spolu s týmito slovami sa mi hneď vybavia farby a vzory reprezentujúce všetky kultúry a obdobia, v ktorých dnes opäť nachádzame inšpirácie pre rôzne oblasti dizajnu a módy.

  Jedným pohľadom si vďaka pestorfarebnej deke na posteli pripomeniete neskutočnú atmosféru Mexika alebo sa vďaka pastelovým odtieňom a geometrickým vzorom prenesiete do 60-tych rokov, či premeníte izbu vášho dieťa na komiksové kráľovstvo.

  Vzorov a farieb sa nemusíte báť, treba s nimi však pracovať s citom a ako vždy platí, že menej je niekedy viac, teda okrem toho Mexika :). Príliš veľa kombinácií na jednom mieste by mohlo pôsobiť kontraproduktívne a vyvolať skôr choas ako vytúženú pohodu a atmosféru domova. 

  Napríklad výrazné kreslá vyniknú skôr ako solitéry a sedačku ladenú v jednom tóne výborne oživíte vankúšmi rôznych dekorov. Originálne sú aj tkaniny, koberce zavesené na stene. Jednou z rád, ako nič nepokaziť v prípade viacerých vzorov, je držať sa pravidla "tón v tóne". 

  Určite však netreba podliehať všetkým trendom, či módnym vychytávkam a nechať sa vtlačiť do niečoho, čo nám nesedí len preto, že je to IN.
  Dnešná doba je naozaj pestrá a svojou rozmanitosťou ponúka niečo pre každého. Najdôležitejšie je, aby priestor odrážal vašu osobnosť, pretože len vtedy sa v ňom budete cítiť ako ryba vo vode.


  Preto ak budete rozmýšľať o malých zmenách, ale aj veľkých prerábkach, nechajte sa viesť svojim citom a nalaďte sa na farby vzory, ktoré vám sedia.

  Thu, August 4 2016

  Lucia Pavlíková

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)