Zužitkujte tekvice po halloween-sky


  Zužitkujte tekvice po halloween-sky

  Hoci je to americký sviatok, čoraz viac ho začíname oslavovať aj u nás na Slovensku. Viac menej sa usporadúvajú len tematické akcie alebo menšie party. Pre mladých sú to určite zábavné aktivity. My sme si pre vás pripravili niečo lepšie, niečo pri čom sa zabavíte a strávite príjemné chvíle spolu s rodinou  – strašidelné tekvice, s ktorými si vyzdobíte svoje okolie.

  Ako si vyrezať perfektnú tekvicu?

  V prvom rade musíte mať pevnú ruku, aby ste predišli úrazu a predstavu alebo návrh, ako by mala vaša výsledná tekvica vyzerať. Nápadov je neúrekom. Môžete vyrezať strašidlá, nevinné stvorenia, jednoduché obrazce, symboly... Keď to budete mať hotové, klasická sviečka tomu dodá štýl.

  Ale aby sme nepreskočili celé gro nášho článku, najprv vás oboznámime so základnými informáciami.

  Veľmi dôležitý je samotný výber tekvice. Pri výbere hľaďte najmä na veľkosť, farbu a hmotnosť. Lepšie sú tekvice, ktoré sú väčšie a ľahšie, pretože sa jednoduchšie vyrezávajú. Tak isto svetlejšie tekvice vám budú indikovať, že sú mäkšie, čiže vyrezávanie bude o to menej náročné.

  Na rezanie budete potrebovať dva vrúbkované nožíky, veľký a malý, ktoré budete striedať v závislosti veľkosti od otvorov. Najprv vyrežete otvor na vrchu tekvice, vydlabete tekvicu (semiačka môžete očistiť, usušiť a ďalej spracovať). Ak máte vyčistené vnútro tekvice, môžete pristúpiť k samotnému dielu. Najlepšie je si najprv predkresliť svoju predstavu na dyňu, aby ste sa náhodou pri rezaní nepomýlili.

  Keď bude vaše umelecké dielo hotové, položte dnu sviečku alebo kahanec, ktoré krásne rozsvietia tekvicu a prinesú vám tú správnu atmosféru. Hotové tekvice rozložte pred dom, okolo vchodových dverí alebo do záhrady ako jesennú dekoráciu. Menšiu tekvičku môžete použiť aj ako stolovú dekoráciu. Navyše, ak do nej dáte pár klinčekov, bude vám prijemne rozvoniavať po okolí.

  Thu, September 29 2016

  Andrea Kukučiarová

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)