Dajme deťom priestor.


  Dajme deťom priestor.

  V dnešnej hektickej dobe začíname čoraz viac pociťovať dôležitosť rovnováhy medzi prácou a odpočinkom. Je dôležité dopriať si relax počas dňa a nabrať energiu do ďalšej činnosti. Nemenej dôležité je aj prostredie, v ktorom sa väčšinu dňa zdržiavame.

  A to dvojnásobne platí pre naše deti, tráviace veľkú časť dňa v škôlkach a školách. Aj keď sú to stále inštitúcie predovšetkým vzdelávacie, trendy velia vytvárať priestory, kde by sa mohli deti vyblázniť, čo platí hlavne pre malé deti, ale aj odreagovať sa s priateľmi, nadväzovať nové vzťahy, viac sa socializovať v čase sociálnych sietí. Na tieto účely je vhodnejšie neformálne prostredie, príjemné farby a sedací nábytok prispôsobený potrebám mladých. Každá veková skupina má iné potreby, no ideálnou voľbou pre všetkých sú určite sedacie vaky.

  Variabilita tohto typu nábytku je snáď nekonečná. Rôzne možnosti sedenia, či ležania, výber z celej škály farieb, tvarov a materiálov, žiadne ostré hrany, bezpečnosť a pohodlnosť a samozrejme aj zdravotné aspekty. Vaky sa vždy prispôsobia telu, čím mu dávajú dokonalú oporu. Deti tento typ nábytku proste milujú.

  Spoločné oddychové zóny v školách a škôlkach dotvárajú celkovú atmosféru priestoru. Už samotná existencia miesta na oddych je zárukou, že sa tu ľudia, malí aj veľkí, cítia dobre a uvoľnene a to by malo byť cieľom každej školy a škôlky.

  Sun, April 8 2018

  Lucia Pavlíková

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)